Podgląd

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

28 niedziela zwykła 15.10.2017 r.

1. Jutro kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, a we środę wspominamy św. Łukasza Ewangelistę.

2. W najbliższy 3 piątek miesiąca przypada dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia, z tej racji o godzinie17 będzie wyjątkowo najpierw msza św. o Bożym Miłosierdziu a następnie będzie różaniec ucałujemy relikwie św. Faustyny i będzie czas na prywatną adoracje do godziny 21 którą zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
Zapraszamy czcicieli Bożego miłosierdzia.

3. W sobotę w godzinach od 16 do 17 w Domu Parafialnym będzie dyżur prawniczy dla parafian.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedziele misyjną, składka z niej będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na nasze parafialne potrzeby inwestycyjne Bóg zapłać.
W ostatnia niedzielę na stypendia papieskie z datków na kremówki oraz do skarbonek które mieli harcerze złożono 2978 zł.
Bóg zapłać za ofiarność.

6. W zakrystii po mszy św. osoby które zapisały się i zapłaciły mogą odebrać płytki z lipcowej pielgrzymki do Fatimy.

7. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na spotkanie w sprawie leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, które odbędzie się we wtorek 24 października o godzinie 19 w domu parafialnym przy jasielskiej farze. Informacje dla zainteresowanych są na tablicy ogłoszeń.

8. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

• Czwartek 2017-10-19, 28. tydz. zwykły
    Łk 11,47-54
    Jezus powiedział do faryzeuszów i do uczonych w Prawie: «Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców; gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona. Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli». Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby Go podchwycić na jakimś słowie.