Podgląd

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

20 niedziela zwykła 20.08.2017r.

1. W tym tygodniu przypada we środę wspomnienie bł. Władysława Findysza , uroczystości odpustowe w Nowym Żmigrodzie o godzinie 11. we czwartek św. Bartłomieja apostoła.

2. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przypada odpust w naszej parafii Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku przypada 300 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej w Częstochowie. Msze św. będziemy odprawiać jak w niedzielę oprócz mszy o godzinie 12:15. Suma odpustowa będzie o godzinie 11 a po niej procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na mszę św. ku czci naszej patronki której wiele zawdzięczamy. Spowiedź św. przed odpustem będzie w piątek od godzinie 17.

3. W ostatnich dniach nastąpiły zmiany personalne w naszej diecezji, zmiany te dotknęły też naszą parafię. Odchodzi od nas po 3 latach pracy duszpasterskiej ks. Mateusz Mądro, który pozostawił wiele dobra; oaza, czuwania młodzieży w I środy, koncerty uwielbienia, rekolekcje dla młodzieży w Lipinkach to tylko niektóre z jego doświadczeń które pozostawił w naszej parafii.

Dziękujemy mu za wszelkie dobro które czynił i życzymy wielu łask Bożych na pracę duszpasterska w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Do naszej parafii przychodzi ks. Mariusz Wawrzynek z parafii Lutcza, życzymy mu aby wszedł w ślady ks. Mateusza i kontynuował pracę duszpasterską w naszej parafii.

4. W najbliższy piątek do godzinie 14 na parkingu przed plebania można będzie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc dla polskich misjonarzy.

5. Po skończonej mszy św. u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.

• Wtorek 2017-08-22, Wspomnienie obowiązkowe NMP Królowej
    Łk 1,26-38
    Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.