XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

18 niedziela zwykła 6.08.2017r.
Święto Przemienienia Pańskiego

 

1. W ostatni piątek wyruszyła piesza pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę, są w niej nasi parafianie, pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

 

2. Powoli kończą się żniwa czas aby przygotować wieńce dożynkowe na Uroczystość Matki Bożej Zielnej.

Pamiętajmy o tych którzy trudzą się przy żniwach oraz o przygotowujących wieńce dożynkowe.

 

3. We środę przypada święto Teresy Benedykty od krzyża w życiu świeckim Edyty Stein a we czwartek św. Wawrzyńca dzień odpustu w Warzycach.

 

4. W dniach 20 – 21 sierpnia /niedziela poniedziałek/ parafia nasza organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy, następnie odwiedzimy Górkę Klasztorną gdzie jest najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce i tam będzie nocleg następnie odwiedzimy Chełmno miasto krzyżackie przez wieki stolica diecezji chełmińskiej oraz Ciechocinek.

Wyjazd planujemy o godziny 1 w nocy z soboty na niedzielę natomiast powrót w poniedziałek ok. godziny 22. Całkowity koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacja, śniadaniem i obiadem wynosi 230zł.

Zapisujemy się po mszy św. w zakrystii, wpłacamy 100 zł. a pozostałą sumę w autokarze.

 

5. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicka.

6. W lipcu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
✞ Janusz Kosiek
✞ Eleonora Piątek
wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-08-22, Wspomnienie obowiązkowe NMP Królowej
    Łk 1,26-38
    Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: