XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

18 niedziela zwykła 6.08.2017r.
Święto Przemienienia Pańskiego

 

1. W ostatni piątek wyruszyła piesza pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę, są w niej nasi parafianie, pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

 

2. Powoli kończą się żniwa czas aby przygotować wieńce dożynkowe na Uroczystość Matki Bożej Zielnej.

Pamiętajmy o tych którzy trudzą się przy żniwach oraz o przygotowujących wieńce dożynkowe.

 

3. We środę przypada święto Teresy Benedykty od krzyża w życiu świeckim Edyty Stein a we czwartek św. Wawrzyńca dzień odpustu w Warzycach.

 

4. W dniach 20 – 21 sierpnia /niedziela poniedziałek/ parafia nasza organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy, następnie odwiedzimy Górkę Klasztorną gdzie jest najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce i tam będzie nocleg następnie odwiedzimy Chełmno miasto krzyżackie przez wieki stolica diecezji chełmińskiej oraz Ciechocinek.

Wyjazd planujemy o godziny 1 w nocy z soboty na niedzielę natomiast powrót w poniedziałek ok. godziny 22. Całkowity koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacja, śniadaniem i obiadem wynosi 230zł.

Zapisujemy się po mszy św. w zakrystii, wpłacamy 100 zł. a pozostałą sumę w autokarze.

 

5. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicka.

6. W lipcu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
✞ Janusz Kosiek
✞ Eleonora Piątek
wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2017-10-19, 28. tydz. zwykły
    Łk 11,47-54
    Jezus powiedział do faryzeuszów i do uczonych w Prawie: «Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców; gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona. Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli». Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby Go podchwycić na jakimś słowie.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: